Novinky

02.07.2020 Nový web

Vítáme Vás na nových webových stránkách DDM Vila Tereza, Uničov. Věříme, že se zde rychle zorientujete a zvyknete si na nový systém přihlašování. Své dotazy můžete psát na email: info@ddm-unicov.cz, nebo volejte 725 555 453, 585 051 156.

ZAŽEŇ NUDU A VYHRAJ! III.

08.02.2021


Zapoj se do naší výzvy, zažeň nudu a vyhraj!
Jak na to?

  • Od pondělí 8. 2. do pátku 12. 2. 2021 zveřejníme každý den jeden úkol.
  • Splň úkol a pošli nám fotku jako důkaz, že máš splněno. Fotku můžeš vložit do komentářů na FB nebo poslat e-mailem.
  • Ve středu 17. 2. 2021 se dozvíš, kdo vyhrál.
  • Čím víc úkolů splníš, tím větší šanci máš na výhru, 5 dnů = 5 úkolů.
  • Fotky z celého týdne přijímáme do pondělí 15. 2. 2021 do 20.00 hod.
  • Během středečního dopoledne vyhodnotíme nejaktivnější z vás. 

Kdo jde zahánět nudu s námi? 

1. ÚKOL - Ukažte nám, jak znáte jarní květiny. Máme pro vás kvíz. Do komentářů na FB, či e-mailem, nám napište čísla kytiček a k nim správná písmenka (název), např. 13=L

2.ÚKOL - K dnešnímu úkolu budete potřebovat hlavně své ruce, proto si je pořádně procvičte a poté si přečtěte znění dnešního úkolu.
Co zvládneš vytvořit z obrysu své dlaně? 
1. obkresli si svoji dlaň
2. dotvoř ji podle vlastní fantazie
Můžeš použít barvy, pastelky, fixy nebo třeba barevné papíry, možností je spousta! Těšíme se na vaše výtvory. 

3. ÚKOL - Dnes se u plnění úkolu trošku zapotíte a pobavíte zároveň.... Připravili jsme si pro vás pohybovou aktivitu s rolí toaletního papíru - tu má doma určitě každý. :-) Natočili jsme vám video návod hned ve 4 úrovních - od nejmenších dětí a po dospělé. Jakou úroveň zvládnete? Pochlubte se nám fotkou či krátkým videem, jak to u vás dopadlo. Věříme, že se při plnění tohoto úkolu nasmějete, tak jako my. 4. ÚKOL - Ke splnění předposledního úkolu budou potřeba zase ruce. Procvičte si prstíčky a jdeme na to! 

Dnes ás čeká skládání origami sněženky. Natočili jsme pro vás video návod, jak přesně na to. Výsledné květy můžete přilepit na papír nebo je připevnit třeba na špejli a zapíchnout do květináče.
Ukažte nám, jak se vám papírová květinka povedla! 5. ÚKOL - Poslední úkol bude tak trošku pokus. Vytvořte si doma vlastní duhu! 
Budete potřebovat: papírový kapesníček či papírovou kuchyňskou utěrku (čím pevnější, tím lepší), obyčejné barevné fixy, 2 sklenice vody (nejlepšíjsou průhledné).
Pak už jen stačí ze dvou stran na kapesníčku nakreslit barevné proužky, které se ale uprostřed nebudou dotýkat. Kreslete opatrně, ať se kapesníček nepotrhá. Vložte oba dva konce do sklenic s vodou a pozorujte, jak se barvičky zapíjí a vzniká duha.