Dům dětí a mládeže Vila Tereza Uničov
Drobečková navigace

Úvodní stránka > TAI-ČI 2014 > TAI-ČI - rozšiřuje nabídku

TAI-ČI - rozšiřuje nabídku

Cvičení tajči v DDM Vila Tereza rozšiřuje nabídku 

Po třech sezónách cvičení tajči připravil DDM Vila Tereza i cvičení pro mírně pokročilé. To je určeno pro cvičence, kteří již v minulosti probrali základní sestavu 24 prvků JANG a chtějí se posunout k dalším sestavám, jako např. Budhovy ruce, Ohnivá koule, 8 prvků JANG, Padající list, Sluneční paprsek a hlavně nová harmonizující wudangská sestava. Cvičení bude tradičně probíhat ve středu od 18.15 do 19.30 hod. v tělocvičně na ulici Stromořadí č. 420 v Uničově.

Cvičení pro mírně pokročilé začíná 1.10.2014 a končí 20.5.2015.

Kromě toho je samozřejmě připraveno cvičení pro úplné začátečníky probíhající ve stejných dnech od 17.00 do 18.15 hod. Cvičení vede zkušený trenér II. třídy Jaroslav Voráč, www.javorac.com, který kromě dlouholeté praxe prošel i výcvikem ve wudangském klášteře v Číně. Cvičení je jednoduché (zvládne ho každý, kdo může chodit), cvičí se ve volném oděvu a sálové obuvi.

Tajči je staré čínské cvičení, kdy cvičenci pomalými pohyby mohou čerpat univerzální energii čchi, která pak příznivě působí na jejich zdraví. Tím, že jsou cvičenci nuceni plně se soustředit na provádění cviků, nemají prostor myslet na nic jiného, což zklidňuje mysl a odstraňuje stres, příčinu tzv. civilizačních chorob. Cvičení blahodárně působí na pohybový a kardiovaskulární systém, působení nohou při tajči označujeme za tzv. druhé srdce. Pokročilejší cvičenci pak mohou cvičit i s nástroji, jako např. mečem, šavlí, vějířem, holí apod., k tomu jsou určeny specializované víkendové semináře.

Zájemci o cvičení se mohou přihlásit na www.ddm-unicov.cz v sekci zájmové útvary nebo si přihlášku vyzvednout ve vile Tereze. Cvičenci, kteří si zaplatí vybraný kurz tajči, mohou všechna ostatní cvičení trenéra Jaroslava Voráče navštěvovat pak už zdarma, např. v Mohelnici či Lošticích. Kdo se chce s cvičením prakticky nejdřív seznámit, má možnost se prvních třech cvičení v říjnu zúčastnit zdarma a teprve pokud mu to bude vyhovovat, může se závazně přihlásit a kurz uhradit, nebude-li již kurz naplněn. Je však nutné se předem trenérovi ohlásit na tel. 602 787 687.

Při cvičení tajči se nesoutěží, nikdo nikoho neposuzuje a každý „bojuje“ jen sám se sebou. Všem současným i budoucím cvičencům tajči, kteří se rozhodli aktivně zlepšit kvalitu zdraví a života vůbec, přejeme v jejich úsilí hodně úspěchu.

Ing. Jaroslav Voráč

                                                                      

 

27. 2. Alexandr

Zítra: Lumír

Podmínky pro vrácení platby za akci  

akce.pdf